Biophilic design – innovation or return to the roots?

За визначенням біофільний дизайн є концепцією у архітектурі та дизайні, за якою людина має знаходитись у природніх для себе обставинах, що оточували її сотні тисяч років.

STAY IN TOUCH

If you are looking for inspiration please join us on Facebook

Mobilane-HQ-LivePicture

За визначенням біофільний дизайн є концепцією у архітектурі та дизайні, за якою людина має знаходитись у природніх для себе обставинах, що оточували її сотні тисяч років. Саме тому перші місця у цьому підході займають такі елементи, як рослини, світло, повітря, вода та простір.

Вважається, що коли простір, у якому людина проводить більшість свого часу, у певній мірі відтворює дику природу, це дозволяє людини почуватися найоптимальнішим чином у моральному та фізичному сенсі.

В цьому розрізі біофільний дизайн дійсно є спробою повернення до коренів. Втім сучасна людина, що мешкає у великому місті та має розписаний по хвилинах графік, не має змоги перенести свій робочий стіл у ліс, не знижуючи при цьому якості своєї роботи. Адже більшість з надбань людини тепер також є її зоною комфорту.

Тож для того, щоб органічно адаптувати елементи природи до сучасного темпу життя, потрібні інновації.

Розвиток сучасної техніки та технологій дозволяє архітекторам будувати простори будь-якого зручного розміру та форми, робити світло у приміщенні найбільш наближеним до сонячного, відтворювати природні потоки повітря.

Технології у рослинництві також розвиваються разом із потребами сучасної людини. Звичайний сад, здатний якісно профільтрувати повітря у приміщенні та забезпечити комфорт для очей, мав би займати об’єм, пропорційний цьому приміщенню, що не сходиться з можливостями та потребами людини. Так був винайдений вертикальний сад, який займає зазвичай не зайняту площу стін та не претендує на позбавлення людини від вільного простору у приміщенні.

1 кв. м. вертикального саду замінює одразу декілька рослин у горщиках, потребуючи при цьому у декілька разів менше води для поливу.

Він не лише перетворює приміщення візуально на зелений оазис, а ще й суттєво покращує фізичний та психологічний стан людей у приміщенні.

  1. Так за дослідженнями у офісних приміщеннях з розміщеним у них «живим дизайном» загальна продуктивність співробітників збільшувалась на 8% у порівнянні з ситуацією до. До того ж, скорочувалась кількість прогулів.
  2. Продуктивність учнів у навчальних закладах збільшувалась на 20-25% після встановлення елементів біофільного дизайну.
  3. У лікувальних закладах використання такого дизайну позитивно впливало навіть на швидкість одужання пацієнтів, а також на їх здатність долати біль (кількість використовуваних засобів проти білю скоротилася на 22%).

Бажання людей знаходитись у приміщеннях з використанням вертикального озеленення помітна у бажанні платити за це більше.

Так за номери у готелях з «живими стінами» постояльці готові були платити на 23% більше звичайної ціни, а покупці у магазинах з таким оздобленням готові були платити на 8-12% більше від звичайного чеку.

Wondering how Mobilane products can modify space with our help?

See Gallery

Blog
Green Deer

Складські приміщення або технологічне диво?

Коли бізнес сягає світових масштабів, кожний його крок не просто стає помітним, а суттєво позначається на оточенні.

4.10.2020

As an advertising industry helps the ecology of cities

JC Decaux, найбільша корпорація зовнішньої реклами у світі, добре відома своїми проектами, що привертають увагу не лише до того, що рекламується, а й до самої реклами.

22.10.2020

Чому приміщення, де перебувають люди, не може бути без рослин?

Необхідність рослин у житті людини зумовлена фізіологічною потребою у кисні, що ті виробляють, поглинаючи шкідливий для організму діоксид вуглецю.

15.10.2020